Gminna Biblioteka Publiczna
w Maciejowicach

DOTACJA NA ZAKUP NOWYCH KSIĄŻEK

W roku 2018 GMINNA Biblioteka Publiczna w MACIEJOWICACH kolejny raz uczestniczyła w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, realizowanym ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników, budowanie nawyków czytelniczych przez stały dopływ nowości, możliwość ubytkowania (aktualizacji zasobów),
a w konsekwencji zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych.

Biblioteka otrzymała środki finansowe w wysokości 8.500,00 zł., za które zakupiła 323 nowości wydawniczych. Otrzymana dotacja pozwoliła wzbogacić zbiory GMINNEJ biblioteki PUBLICZNEJ ORAZ FILII o książki popularnonaukowe, literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy czytelników do odwiedzenia biblioteki i korzystania z jej księgozbioru.

10 stycznia 2019

Strona stworzona przez JanDan Studio